
VASTAGBÉL (colon)
2019.10.10 11:01
VASTAGBÉL (colon)
A vastagbél a hasüregben, fordított U-alakban helyezkedik el. Kezdeti szakaszán, a jobb alsó részén található a vakbél, melybe a vékonybél szájadzik. A vakbélen helyezkedik el a 10-12 mm hosszú féregnyúlvány (appendix).
FELÉPÍTÉSE
A vastagbél 5 szakaszra különíthető el:
- az első a hasüreg jobb oldalán elhelyezkedő, felszálló vastagbélszakasz
- a hasüregben keresztbe futó haránt vastagbélszakasz, amely
- a hasüreg bal oldalán a leszálló vastagbélszakaszban folytatódik
- S-alakban hajlott úgynevezett szigmabél
- végbél.
FUNKCIÓJA
- A vékonybélből a megemésztett táplálék után visszamaradó salakanyag a vastagbélbe továbbítódik.
- Emésztés a vastagbélben lényegében nincs, csak a bélbaktériumok bontó tevékenysége, valamint K- és B-vitamin-termelése. A nyálkahártyájában lévő mirigyek nyákot termelnek.
- A vastagbélben már csak a víz és ionok, valamint bizonyos vitaminok szívódnak fel.
- A vastagbél a visszamaradt béltartalmat továbbítja a végbélbe, miközben az fokozatosan székletté alakul. A végbél egy 15–20 cm-es szakasza az utóbélnek, ahol már felszívódás nem történik.
Az INFORMÁCIÓS ENERGIAGYÓGYÁSZAT kezelései során egyrészt a betegség megelőzésére törekszünk az energetikailag lemerült szervek stb. kezelésével, másrészt a már kialakult betegségeket gyógyítjuk, súlyos elváltozás esetén pedig a szerv újjáépítésére és cseréjére is van lehetőségünk.
Minden esetben az EGÉSZ-ség helyreállítása a célunk testi-lelki szinten egyaránt.
A holisztikus szemlélet alapján nem csak az energiahiányos és beteg szervet kezeljük, hanem többek közt a vastagbelet terhelő érzelmeket, lelki elakadásokat is, melyek a betegség kialakulásában szerepet játszanak, kiváltó okai.
Vastagbél fizikai megbetegedései az alábbiak lehetnek a teljesség igénye nélkül:
- Crohn-betegség
- colitis ulcerosa (fekélyes vastagbélgyulladás)
- vastagbél diverticulosis (vastagbél kiöblösödése)
- IBS - irritábilis bél szindróma
- vastagbélpolip
- vastagbélrák.
Vastagbél lelki vonatkozású problémái és elakadásai:
- A vastagbél szoros kapcsolatban áll a tudatalattival. Megbetegedése arra utal, hogy félünk a nem tudatos, tudatalattiban tárolt tudattartalmaink napvilágra kerülésétől.
- Székrekedés: problémánk van az önátadással, az elengedéssel és az érzelmeink kifejezésével. Túlzott ragaszkodás bizonyos dolgokhoz, emberekhez, helyzetekhez, ami gyakran féltékenységhez és birtoklási vágyhoz vezet. A beleinket ,,eltorlaszolja" mindaz, ami már felesleges számunkra, mi azonban visszatartjuk őket.
- Bélgyulladás: konfliktusok a külvilágból érkező benyomások "megemésztése" miatt. Elhatárolási problémák: mit fogadjunk be és mit engedjünk el? Túlságosan óvatosan és félelemmel reagálhatunk az élet kihívásaira.
- Colitis ulcerosa esetében félelem az adott élethelyzethez való megfelelő alkalmazkodástól.
- Mennyire vagyok képes önmagamat elengedni, mennyire
érzem magam biztonságban, mennyire tudok spontán lenni?
A belek életünk eseményeinek zavartalan „áramlását"
szimbolizálják.
MIT TEHETÜNK MAGUNKÉRT?
- Bátran nézzünk szembe és tudatosítsuk önmagunk árnyékrészeit, amelyek nem tudatosult, elfojtott érzelmek, minták stb. lehetnek. Maga a tudatosítás megindítja az oldás és gyógyulás folyamatát.
- Mivel az emésztés azt is jelenti, hogy különválasztjuk a salakanyagokat és az értékes táplálékot, így átvitt értelemben meg kell tanulnunk, hogy mi a jó számunkra, és mi nem az.
Tanuljunk meg nyíltan és bátran igent vagy nemet mondani.
- Információs energiagyógyászat segítségével gyógyíthatjuk a lemerült vagy megbetegedett szervet és azok kiváltó lelki okait is.
- Bach-virágterápiával célzottan tudjuk oldani és gyógyítani a betegséget előidéző, kiváltó lelki okokat, mindazokat, melyek feldolgozását önerőből nem tudjuk vagy tudtuk mindez idáig megtenni.
https://fenymasszazs.webnode.hu/bach-viragterapia/
- A vastagbél a gyökércsakrához tartozó szerv, melyet betegség esetén szintén kezelni szükséges.
Bővebb információ:
https://fenymasszazs.webnode.hu/keze…/informaciosgyogyaszat/
Forrás:
daganatok.hu
webbeteg.hu
Kurt Tepperwein: Mit árul el a betegséged?
—————