NEMI SZERVEK - NŐI NEMI SZERVEK

A női nemi szervek gyűjtőfogalmához tartoznak a petefészek, a méhkürt vagy petevezeték, a méh és a hüvely.
A petefészkek (ovarium) mandula nagyságú szervek a méh két oldalából nyíló petevezetékek végénél, a kismedencében, melyek a széles méhszalag hátsó lemezéhez rögzítetten helyezkednek el.
A petesejtek termelése mellett belső elválasztású mirigyként is funkcionál. Belső állományában, a kéregállományban helyezkednek el a petefészektüszők, melyekben a petesejt található. Az agyalapi mirigy (hypophysis) által termelt hormon (FSH: Folliculus Stimuláló Hormon) hatására érésen mennek át, illetve a tüszők a hormon hatására női nemi hormont (ösztrogén) is termelnek, mely a másodlagos női nemi jellegek kialakulásáért felelős.
PETEFÉSZEK FUNKCIÓJA:
A menstruációs ciklus részeként a peteérés során a petesejtből kialakul a tüsző. A tüsző megreped, és így a benne lévő petesejt a tüszőfolyadék révén a szabad hasüregbe kerül (ovuláció). A pete a petevezetékbe jut, a tüszőrepedést követően pedig a tüsző helyén sárgatest keletkezik. Ha a petesejt nem termékenyül meg, a sárgatest visszafejlődik. A méhnyálkahártya külső rétegei lelökődnek és vérzés kíséretében távoznak a szervezetből, ez a jelenség a menstruáció.
TERMELT HORMONJAI:
- ösztrogén - legfontosabb szerepe a másodlagos női nemi jellegek kialakítása és a menstruációs ciklus szabályozása
- progeszteron - a női menstruációs ciklus szabályzásában és az egészséges várandósság kialakításában játszik szerepet.
Petefészek fizikai megbetegedései az alábbiak lehetnek a teljesség igénye nélkül:
- Policisztás ovárium szindróma (PCOS)
- petefészekciszta
- petefészek elégtelenség, menopauza
- petefészekrák
Petefészek lelki vonatkozású problémái és elakadásai:
- A petefészek problémák a nőiesség kifejezését vagy az anyasággal kapcsolatos kérdéseket jelképezik.
- A bennünk lévő kreativitás elhanyagolása vagy elnyomása, az utunk megtalálásával kapcsolatos belső konfliktusról lehet szó. Olyan, mintha elvágtuk volna magunkat a lényünk egy részétől, mivel a két petefészek az élet keletkezésének kezdetét szimbolizálja, mely a medencének felel meg, az a terület, ahol életet adunk gyermekünknek. Ugyanúgy "adunk életet" saját magunk újabb aspektusainak, amelyeket újra fel kell fedeznünk.
- Petefészek ciszták a be nem gyógyult érzelmi sérülésekre utalnak, amelyek visszatartják a női energiákat és ezzel az életerőt is. Rámutat a felhalmozódott érzelmi energiákra ill. a petefészek energiájához kapcsolódó konfliktusos érzésekre is.
- Petefészekrák akkor fejlődhet ki, ha egy számunkra kedves személy elvesztését éltük meg. A női petefészekrák férfi megfelelője a here rákos megbetegedése.
- A kiváltó ok gyakran egy balesetben, betegségben vagy spontán vetélés során elveszített gyermek. Lehet olyan emberről is szó, akivel nem vagyunk rokoni kapcsolatban, azonban annyira szeretjük, mintha a saját gyermekünk volna.
- Lelki ok lehet egy számukra nagyon fontos terv elvesztése is. Ha mi vagyunk a terv kivitelezője, szervezője, akkor gyakran beszélünk úgy róla, mintha az a mi „gyermekünk" volna. Fontos, hogy elfogadjuk az érzéseinket és kifejezzük azokat. Így a belső sérülésünk meg tud gyógyulni és pozitívan, tele megvalósítandó ötletekkel tudunk a jövő felé fordulni.
- Menstruációs problémák: mindig a női energiák blokkjaival, elakadásaival függnek össze a keresztcsonti -/szakrális csakrában.
- A fájdalmas és az elhúzódó menstruáció a csakra alacsony energiaszintjére utal.
- A szokatlanul erős menstruáció és a köztes vérzés pedig a csakra nagyobb aktivitását jelzi.
- A ciklus második szakaszában fellépő menstruáció előtti tünet együttes (PMS), ami magában foglalja a mell feszülését, a felfúvódást, és az indokolatlan sírást, elnyomott női szükségletekre utal.
- Petefészek-fájdalmak: A női energiák visszatartására és ezzel gyakran a keresztcsonti csakra blokkjaira utalnak.
MÉH
A női méh (uterus) a kismedencében helyezkedik el a szeméremcsont mögött, üreges szerv, formáját tekintve némileg a körtéhez hasonlítható. Három részből áll: a a felfelé domború méhfenék, egy alsó, keskenyebb rész, a méhnyak és az ezek között fekvő méhtest alkotja.
A hüvely izmos falú cső, mely a méhnyaktól a külső hüvelynyílásig terjed. Kötőszövet és simaizmok alkotják, belső felszínét harántredőket alkotó nyálkahártya borítja.
FUNKCIÓI:
A méh több funkciót lát el: befogadja a megtermékenyített petesejtet, hogy az magzattá fejlődjön benne ill. védi azt. A méhhez tapadó méhlepény pedig táplálja magzatot.
A hüvely a menstruáció alkalmával a méh felől elvezeti a vért, szüléskor pedig a magzat a hüvelyen áthaladva jön a világra.
FIZIKAI megbetegedései az alábbiak lehetnek a teljesség igénye nélkül:
- méhpolip
- endometriózis
- mióma
- rák
A betegség lelki vonatkozású problémái és elakadásai:
- A méh az emberi szaporodást szolgálja. Ennek feltétele, hogy partnerünket teljes mértékben elfogadjuk, hogy közösen teremtsük meg valami újnak a lehetőségét. Az ilyen téren jelentkező problémák a partnerhez fűződő testi kapcsolat zavarára utal.
- Méhproblémák esetén az érintett tudattalanul vágyik gyermekre vagy fél saját termékenységétől. Mindkét ok blokkolja szakrális csakra működését is.
- A hüvely az odaadás és a megnyílás képességének szimbóluma. Jelzi továbbá, hogy a készségeinket, képességeinket szabadjára kell engednünk.
MIT TEHETÜNK MAGUNKÉRT?
- Információs energiagyógyászat segítségével gyógyíthatjuk a lemerült vagy megbetegedett szervet és azok kiváltó lelki okait is.
- A méh és a hüvely a keresztcsonti -/szakrális csakrához tartozó szerv, melyet lemerülés, betegség esetén szintén kezelni szükséges.
Ahogy minden csakránál, itt is fel kell oldani a régi félelmeket, amelyek itt a szexualitással kapcsolatosak. A párkapcsolati problémák széles skálája tartozik ehhez a csakrához, mint például a közelség és távolság, az odaadás és a dominancia témái.
A legtöbb betegséget a kapcsolati problémákon kívül az okozza, hogy nem szeretjük eléggé magunkat és mindez gyakran a nemi szervekben okoz gondot.
- Bach-virágterápiával célzottan tudjuk oldani és gyógyítani a betegséget előidéző, kiváltó lelki okokat, mindazokat, melyek feldolgozását önerőből nem tudjuk vagy tudtuk mindez idáig megtenni.